Menu

Gotowe Domy

Domy prefabrykowane

Aby wytłumaczyć czym jest dom prefabrykowany należy najpierw wyjaśnić pojęcie prefabrykat. Otóż prefabrykat jest to półprodukt, inaczej element budowlany służący do montażu na placu budowy. Prefabrykatem możemy nazwać każdy element, który posiada zbliżone parametry do pożądanych oraz nie wymaga złożonej obróbki.

Zaletą stosowania prefabrykatów jest znaczne skrócenie czasu budowy. Budowa sprowadza się do montażu gotowych elementów, wady natomiast to problem przy transporcie większych elementów.

Dom z klocków

Niewątpliwie do zalet domów budowanych z prefabrykatów jest jakość wykonania, tutaj nie musimy patrzeć ekipie budowlanej na ręce, aby ta nie popełniała błędów. Wszystkie elementy przygotowane są według stałych receptur w fabryce. Co więcej firmy zajmujące się przygotowaniem domów z prefabrykatów dają wieloletnie gwarancje na dom. Taka gwarancja na dom może wynosić nawet 30 lat.

Domy prefabrykowane to rozwiązanie które w Polsce jest coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu z prefabrykatów, ponieważ pozwala ona na zaoszczędzenie czasu i nerwów związanych z budową domu.

Warto też wspomnieć,  że metoda prefabrykacji wykorzystywana jest coraz częściej np. przy budowie domów drewnianych. Dzięki temu procesowi, domy z drewna stawiane są w błyskawicznym tempie, nawet w kilka dni! Na miejsce budowy docierają bowiem np. prefabrykowane ściany wykonane w konstrukcji szkieletowej oraz inne przygotowane wcześniej elementy, takie jak balustrady tarasów.

Ceny domów prefabrykowanych w porównaiu z cenami domów budowanych tradycyjną metodą z roku na rok zbliżają się do siebie. Na taką sytuację składa się kilka czynników. Po pierszwsze na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących domy z prefabrykatów. Po drugie większe zainteresowanie przekłada się na efekty skali tzn. producenci mogą wyprodukować taniej taki dom. 

 
© jaki-kupic.pl - Jaki Kupić? Wkłady kominowe